Jaké zvířátko vybrat pro dítě?

Pokud se už skutečně rozhodnete a chcete pořídit dítěti zvířátko, nechte ho jeho chovatelské dovednosti prověřit nejprve na menším zvířátku, se kterým nebude tolik práce a nebude vyžadovat tolik jeho pozornosti.
 
1.       Křeček
Sice ho asi nikdy nevycvičíte, ale k životu mu bude stačit relativně malý prostor. Bohatě mu bude stačit větší akvárko, kde bude mít dostatek místa a nějaké kolečko na běhání nebo nějaké prolézačky.
 
Potrava: Taky jste nabylo milného domnění, že křeček je býložravec? Omyl, jedná se o všežravce. Takže jeho potrava je velmi pestrá. Můžete mu dávat různá semena, kousky tvrdého chleba, ovoce, zeleninu, tvrdý sýr, vajíčko nebo mléčné červy. V jeho kleci nesmí chybět napajedlo s čerstvou vodou. Křeček si potravu ukládá do zásoby, takže pokud víte, že na víkend odjíždíte pryč, stačí mu dát do misko o něco více jídla.
samice a mláďata
 
2.       Morče
Na rozdíl od dalších hlodavců, je morče relativně klidné a má rádo společnost. Nechá se hladit, je velmi přítulné a dokonce se od vás nechá i krmit. Ke spokojenosti mu většinou bude stačit jídlo. Bude potřebovat větší terárium, do kterého mu dejte i domeček, ve kterém se bude rádo schovávat.
 
Potrava: Vystačí si se speciální směsí pro morčata, kterou může ozvláštnit ovocem a zeleninou. Rádo si pochutná na trávě nebo obilí. I zde se ujistěte, že má vždy dostatek vody.
 zrzavý králíček
3.       Králík
Malé huňaté klubíčko, které si okamžitě zamilujete. Musíte ho nechávat pravidelně přeočkovat a stříhat mu drápky. Je velmi čistotný a dokáže se naučit přijít na zavolání.
 
Králíkovi dorůstají velmi rychle řezáky, proto je potřeba jejich broušení. Měl by proto mít vždy v blízkosti nějakou větvičku na ohlodávání, tvrdý chléb nebo zrní. Jinak by se vám mohl pustit do nábytku nebo kabel. Klec pro králíka 100 cm je pro něj ideální výběh, ve kterém se bude cítit dobře.
 
Potrava: Kvalitní seno, směs určená speciálně pro ně, zelenina nebo ovoce a i zde platí pravidlo s dostatkem čisté vody.

Jaké zvířátko vybrat pro dítě?
4.5 (90%)2