Nařezejte jakoukoliv formát dřeva na přesné rozměry

Pracujete-li se dřevem, určitě se vám již několikrát stalo, že byste si potřebovali naformátovat trámy či kulatiny na nějaké jiné formáty. Chcete-li z klasického kulatého kmene udělat jiný tvar, pak nezbývá nic jiného, než si pořídit formátovací pilu. Ta je skvělá pro to, že je možné přesně nadělit dřevěný materiál do požadovaných tvarů a velikostí. Proto tento nástroj či zařízení najde uplatnění především v truhlářských dílnách, kde bude moci truhlář tvořit tvary dřeva, které bude zrovna potřebovat, a to z nějakého základního polotovaru.

kotouč

Předřez jako zajímavé vylepšení

Abyste mohli oddělovat materiály ještě kvalitněji a s přesnějšími rozměry, budete potřebovat u své pily takzvaný předřez. Jde v podstatě o další kotouč, který je však menší velikosti než ten základní. Tímto kotoučem se následně z protilehlé strany bude tvořit další řez, díky čemuž bude finální povrch obrobku mnohem kvalitnější. A právě to je nejčastější důvod, proč si truhláři pořizují právě formátovací pilu s předřezema nikoliv tu obyčejnou. S tímto vybavením je totiž možné vytvářit mnohem kvalitnější obrovsky, které je možné dále zpracovat například na soustruzích, vrtačkách nebo frézkách.

Bohaté uplatnění a možnosti nastavení

To, co dělá tento nástroj tak výjimečný, jsou i možnosti nastavení. Chcete-li nějaký specifický rozměr, můžete si vše nastavit do takové podoby, abyste mohli tvořit bez sebemenšího zaváhání. Když k tomu navíc přičtete klasické vlastnosti těchto zařízení, vyjde vám z toho to, že nemůžete nic pokazit.

pila

Jaké jsou klíčové parametry tohoto zařízení?

  • Stabilní konstrukce z litiny
  • Vrchní a spodní odsávání
  • Excentrický upínač
  • Podélné pravítko, které umožňuje jemné nastavení dělení materiálu
  • K dispozici je i úhlové pravítko

Chcete-li nastartovat projekt nebo byste rádi začali zpracovávat dřevo ještě kvalitněji než doposud, pak tohle zařízení by se mělo stát vaším základním vybavením.

Nařezejte jakoukoliv formát dřeva na přesné rozměry
3.7 (73.33%)3