Zábava pro děti na zahradě

Pokud chcete děti udržet venku na sluníčku a zabavit je tam i bez televize či mobilu, pak jim musíte nachystat program. Někdy to není zrovna jednoduché, ale většinou se děti nechají ukecat a pobyt venku si většinou opravdu užijí. Co jim připravit?

batole ve vodě

Pískoviště

Jedou ne z nejoblíbenějších aktivit pro maličké děti je především pískoviště, které na zahradě můžete mít trvale. Na pískovišti je fajn mít hračky, které děti zabaví a jsou lehce omyvatelné. Písek na pískoviště nakupte kvalitní a jemný, takový z jakého se vám bude dobře stavět. Ideální je pískoviště, které můžete přikrýt poklopem, aby na něj nechodily kočky. Pokud pískoviště budete správně udržovat, pak vám v něm může vydržet písek i několik let.

Bazének

Bazén je pro děti v horkých dnech vyloženě spásou. Pokud je opravdu horké léto, pak věřte tomu, že bazének bude na zahradě neustále, celé léto. Do bazénku si kupte hračky pro děti, aby si mohli pořádně pohrát. V bazénku se zabaví, pokud jej dáte do stínu, pak v něm může být s přestávkami kdykoli. Výhodou je, že bude dítěti příjemně a nebude protivné. Pokud máte možnost mít na zahradě i malou skluzavku, pak budou děti opravdu velice spokojené a v podstatě o nich nebudete vědět. Dávejte na děti ale pořádný pozor.
batole na pískovišti

Pomáhání rodičům

Nebojte se zapojit děti do práce na zahradě, ukažte jim, jak se starat o rostliny a mohou vám pomáhat pěstovat ovoce a zeleninu. Výhodou je, že mohou pozorovat proces růstu rostliny od jejího zasazení, až po sklizeň, kdy si na zelenině pochutnají společně s vámi. Tím se spoustu věcí naučí a také trochu poznají, že jídlo není zadarmo. Děti můžete zapojit i v péči o trávník, určitě budou rády za vlastní hrábě, kterými vám budou pomáhat hrabat trávník. Pokud se děti chtějí těchto aktivit zúčastnit, pak jim určitě nebraňte, ale podpořte je v tom. Krom pohybu budou mít také dobrý pocit z odvedené práce.

 

Zábava pro děti na zahradě
4 (80%)2